Svach's Old Well whisky Laphroaig kouřová 46,3% 0,5l

1 049 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Whisky ze sladového ječmene a stařena v sudech po silně kouřové whisky Laphroaig z ostrova Islay. Stočena do síly 46,3%.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svach ́s Old Well whisky Laphroaig 46,3% kouřová

Svach´s Old Well Whisky byla destilována ze sladového ječmene a stařena v sudech po silně kouřové whisky Laphroaig z ostrova Islay. Kouřová whisky.

V Destilérce Svach nenechali nic náhodě a pro zkušenosti jezdili do Skotska. Rmut je připravován podle přesné receptury v pivovaru GLOKNER, který je součástí skupiny manufaktur ve Svachovce. Technologicky se zachovává skotská cestu výroby - dvoukolový systém pálení. Sklep je propojen se starou studnou. Zůstal zachován z přelomu 18. a 19. století a je v něm úžasná přirozená vlhkost. A přesně tam whisky zraje. Speciální slady na whisky dovezeny z Německa. Old Svach's Whisky je krásný příklad craft/řemeslného destilátu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Druh whisky: Peated (nakuřovaná)
Obsah alkoholu (%): 46,3
Obsah balení (l): 0,5
Region: Jihočeský kraj
Typ sudu: Laphroaig
Aroma: silně kouřové, mušle slávky, jódové
Chuť: sladká, všudypřítomný kouř, lehce mořská sůl
Závěr: dlouhý, jódový, příjemně sladký
Položka byla vyprodána…
5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MK Avatar autora | 6.12.2022
Moc dobré pití!
5
A Avatar autora | 30.5.2021
Výborná whisky-skvělé pití-doporučuji jí všem. Chválím též limonády a rychlou dodávku zboží. Kluci z lihovárku jsou jednička.
5
MH Avatar autora | 5.5.2021
Kupovala jsem jako dárek pro manžela k narozeninám, dnes jsme otevřeli. Aroma velmi příjemné mému nosu a chuťové pohárky jen zaplesaly. Navíc toho skvělé pití dokonale sedí k dnešnímu podvečernímu počasí (větrno, nijak vysoká teplota, jen rozkvetlé ovocné stromy na zahradě napovídají, že už máme květen). Pár doušků této whisky příjemně zahřálo a potěšilo. Jsem velmi mile překvapena, manželovi také tato whisky zachutnala. Rádi vyzkoušíme i další whisky ze sortimentu této destilerie.
5
Avatar autora | 30.12.2020
Manžel byl velmi spokojen .
5
Avatar autora | 24.11.2020
Naprosto skvělá whisky!!!! Vznikla u mne závislost!!! Hned, jak to bude možné, plánují navstevu destilerky a dokupuji zbylý sortiment!! Pánové... klobouk dolu!!!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Někdy stojí na začátku příběhu náhoda. Náhodné setkání. Takové setkání je i začátkem příběhu hrdé jihočeské whisky.

Majitel resortu, ve kterém se nachází i malá řemeslná palírna Vašek Cvach hledat šéfkuchaře do restaurace. Na pohovor dorazil Lukáš Andrlík. Šéfkuchař s velkou vášní pro whisky, který několik let strávil ve Skotsku, kde vařil a ve volném čase navštěvoval místní palírny.

Při pohovoru našel Vašek nejen šéfkuchaře. Lukáš postupně převzal dohled nad komplet whisky produkcí. Dal do ní vášeň, definoval cestu, kterou půjde. Je tak jen logické, že právě Lukáš Andrlík je tváří Old Well Whisky.