Basil Smash Box (Garage 22 x Lihovárek)

Novinka Kuba doporučuje Limitka
Značka: Lihovarek.cz
749 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
13.12.2023

Tenhle box je věc, o které jsme přemýšleli dlouho. Víc něž 3 roky. Čekali jsme až firma MYCO dokáže zpracovat své obaly do produkčního rozsahu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Basil Smash Box

Chtěli jsme udělat produkt, který bude ekologický a zároveň funkční. Povedlo se to. Přepravní krabice, ve které vám gin dorazí je vystlaná výplní, která doslova dorostla přímo na lahev. Jedná se o mycelium od české firmy MYCO. Obal je ekologický a zároveň lahev dokonale chrání. Tím ovšem jeho funkce nekončí.

grow

Co je mycelium od MYCO?

Typické využití mycelia je jako náhrada za pěnový polystyren. Má podobnou strukturu a lze jej tvarovat. Výsledný materiál je zároveň pevný i pružný. A hlavně je biodegradabilní. Zatímco v suchém (vnitřním) prostředí je materiál stálý a vydrží v nezměněné podobě roky, při vystavení biologickému tlaku (vlhkost, bakterie) se začne velmi brzo rozkládat. Ačkoliv je možné odolnost zvýšit například dodatečnou povrchovou úpravou, je hlavním cílem uplatňovat mycelium tam, kde je snadná rozložitelnost chtěná (jednorázové produkty - typicky obaly).

 

Ve spodní části jsou ukryta semínka bazalky. Nejsou jen pod víčkem jak můžete vidět na fotce. Nechali jsme je zarůst myceliem. A jelikož je mycelium zásadité a plné dusíku, poslouží vám jako ideální hnojivo pro vaši bazalku. Spodek jednoduše podrťte s hlínou do květináče, zalijte vodou a vyčkejte než vám vyroste druhá klíčová složka do vašeho drinku.

Recept na Basil Smash

Potřebujete:

  • 5 cl - GIN 22 (lahev vám vydá na 10 špičkových drinků)
  • 2,5 cl citronové šťávy
  • 1-1,5 cl cukrového sirupu
  • 10 lístků bazalky (vyroste vám jí dost tak nemusíte šetřit)

Lístky bazalky musíme v šejkru narušit (ideálně tloučkem). Přidáme gin, citronovou šťávu, cukrový sirup a led. Je potřeba opravdu intenzivně promíchat. Pak už stačí servírovat do sklenice (můžete na pár kostek ledu). Nakonec ozdobte lístkem bazalky. 

Vzniklo jen 500 kusů.

Doplňkové parametry

Kategorie: London Dry Gin
Obsah alkoholu (%): 42
Obsah balení (l): 0,5
Chuťový profil ginu: Jalovec
Region: Praha
Balení obsahuje: 1x Gin22, Obal a hnojivo z mycelia, semínky bazalky.

Představení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: