Ullersdorf Levandulový likér 35% 0,5l

499 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.7.2024

Přiměřeně sladký likér, velmi bohaté chuti s tóny švestkového destilátu v dochuti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ullersdorf Levandulový likér 35% 0,5l

Levadulový likér skrývá zajímavý příběh vzniku i výroby. Představuje jediný likérový nápoj z produkce Ullersdorf vyrobený tzv. teplou cestou.

Receptura byla vytvořena na zadání majitelů Levandulového statku v Bezděkově u Úsova, kteří levanduli pěstují. Inspirací byla francouzská tradice výroby levandulového likéru „eau de vie de lavande“, kdy se kombinuje levandule s citronovým oplodím a koriandrem. Citlivě vydestilovaný macerát těchto ingrediencí dává průzračný aromatický destilát typické vůně i chuti. Pro jemnější charakter zraje tento likér šest měsíců v dubových sudech od červeného vína, ve kterých před tím ležel dvanáct měsíců švestkový destilát. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné likéry
Obsah alkoholu (%): 35
Obsah balení (l): 0,5
Region: Olomoucký kraj

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ullersdorf

Likérka a destilerie Ullersdorf je lokálním patriotem. V produkci se zaměřují na produkci, pro kterou mají v Podesní ideální podmínky.

Velké jméno si udělali pálenkou z jeřabin, která byla v jesenických luzích a hájích vždy doma. Klasikou jsou destiláty ze švestek a jablek. Pro jazyky vybíravých pijáků je k dispozici jemnější chuť pálenek odleželých v dubových sudech. Mimo produkci ovocných destilátů se v Ullersdorfu vrhli na rozvoj likérnictví v ČR. V naší nabídce můžete ochutnat jejich hutnou, temnou ořechovku nebo sladký klášterní likér Schönberg.

Ullersdorf pálí své likéry i destiláty v prostorách tzv. Maršíkovského mlýna u Velkých Losin. Jedná se o jeden z nejstarších mlýnů v Podesní. První zmínky o něm se vážou k roku 1584. Srdcem výroby jsou kamenné sklepy tohoto více jak 400 let starého mlýna. Ochutnáváte tak nejen budoucí legendu, ale zároveň i kus historie.