Ullersdorf Jeřabinka ze sudu po whisky 45% 0,5l

799 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Nejtypičtější jesenické ovoce. Vyznačuje se výraznou jemností, jeřabinovou vůní a typickou tříslovou chutí. Tu v případě sudové varianty doplňují taniny ze dřeva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeřabinka ze sudu po whisky 45% 0,5l

Žádné ovoce nemá takový vztah k jesenickým horám jako jeřabina. Jeřabinám se často říká „horské rozinky“. Jeřabiny špatně kvasí, luhují se plody v lihu a poté se směs destiluje. Jeřabinka se vyznačuje výraznou jemností, jeřabinovou vůní a typickou tříslovou chutí.

Doušek jesenické jeřabinky navozuje vůni podzimních Jeseníků s horskými porosty jeřabin a trsy červených plodů doplněnou o lehké dřevitě sladké tóny.

Zajímavosti

Sladká jeřabina, která je základem této pálenky, byla jako mutace jeřábu ptačího náhodně objevena pasáčky krav v jesenické vsi Ostružná na počátku 19. století. Odtud se „jeřáb obecný Moravský sladkoplodý“ rozšířil do celé Evropy. Do jeřabinky se přidává také ptačí jeřabina, aby byla zachována její typická tříslová chuť.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jeřabinky
Obsah alkoholu (%): 45
Obsah balení (l): 0,5
Region: Olomoucký kraj
5
9x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JM Avatar autora | 26.6.2023
Jemná. Zkusím i další jeřabinky.
5
LS Avatar autora | 21.10.2022
Krásně jemná :-)
5
RM Avatar autora | 23.3.2022
Výborná
5
MS Avatar autora | 6.10.2021
Dobré na dlouhé zimní večery
5
IL Avatar autora | 30.12.2020
výborná
5
JB Avatar autora | 11.6.2020
Má první jeřabinka a v splňuje vše co jsem si tak v duchu představoval.
5
TC Avatar autora | 26.3.2020
Nemá cenu znovu psát, co již napsal Aleš Procházka, jen to podtrhuji.
5
AP Avatar autora | 10.10.2019
Jesenická jeřabinka je neuvěřitelně jemné pití, které si oblíbí každý milovník ovocných destilátů. Chuť a vůně po jeřabinách je delikátní, každý doušek vás opravdu pohladí a zahřeje po těle i po duši. vše je umocněno vkusnou lahví.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ullersdorf

Likérka a destilerie Ullersdorf je lokálním patriotem. V produkci se zaměřují na produkci, pro kterou mají v Podesní ideální podmínky.

Velké jméno si udělali pálenkou z jeřabin, která byla v jesenických luzích a hájích vždy doma. Klasikou jsou destiláty ze švestek a jablek. Pro jazyky vybíravých pijáků je k dispozici jemnější chuť pálenek odleželých v dubových sudech. Mimo produkci ovocných destilátů se v Ullersdorfu vrhli na rozvoj likérnictví v ČR. V naší nabídce můžete ochutnat jejich hutnou, temnou ořechovku nebo sladký klášterní likér Schönberg.

Ullersdorf pálí své likéry i destiláty v prostorách tzv. Maršíkovského mlýna u Velkých Losin. Jedná se o jeden z nejstarších mlýnů v Podesní. První zmínky o něm se vážou k roku 1584. Srdcem výroby jsou kamenné sklepy tohoto více jak 400 let starého mlýna. Ochutnáváte tak nejen budoucí legendu, ale zároveň i kus historie.