Pleva Jostová medovina 12,89% 0,5l

249 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Josta je křížencem černého rybízu a angreštu. Dá se říci, že z každého si bere to nejlepší. Má skvělou chuť, je velmi aromatická. Asi si tak dokážete představit, proč pana Plevu napadlo z něj vyrobit medovinu. Vznikla dokonalá chuť v limitované edici.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pleva Jostová medovina 12,89%

Ptáte se, jak někoho můžete napadnout z josty, křížence běžnějšího ovoce z našich zahrad, vyrobit medovinu? Pan Pleva si kdysi v zahradnictví koupil 6 keříků pro něj neznámé rostliny a později si všiml, že nejen jemu, ale i ostatním josta chutná mnohem více než rybíz i angrešt. Z jeho nadšení se zrodil nápad naložit ji do medoviny.

První pilotní model ukázal, že takto by to mohlo jít! A tak se k vám dostává tato vynikající limitovaná medovina, kdy od vypěstování josty až po výslednou větší várku tohoto lahodného nápoje uplynulo celých 10 let. Doporučujeme užít si ji s vaší rodinou. Jak vlastně chutná jostová medovina? Nejprve si přivoňte - ucítíte vůni ovocného kompotu, který uprostřed léta vařila vaše babička. Medovina voní lehce po jahodách, zato v chuti se pak projevují spíš tóny lesního ovoce - zejména malin a borůvek. Jen co medovinu ochutnáte, hned se vám seběhnou sliny na další doušek. Na jazýčku totiž tato ovocitá kyselinka se sladkostí medu vytváří ty nejkrásnější tóny, kterých se jen tak nepřepijete.

Doplňkové parametry

Kategorie: Medoviny
Druh Medoviny: Ovocná medovina - melomel
Obsah alkoholu (%): 12,89
Obsah balení (l): 0,5
Region: Královéhradecký kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover

Firma Pleva sídlí v Potštejně v malebném podhůří Orlických hor. Specializuje se na zpracování včelích produktů. Nás zajímá samozřejmě především jejich medovina. 

K jejich výrobě se používá pouze kvalitní český med.