Vorlíčkova Clara 2016 - ovocná medovina 13% 0,75l

299 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Clara - ovocná medovina prokvašená s moštem červeného vína, odrůdy Cabernet.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Clara - ovocná medovina 13%

Ovocná medovina tzv. melomela je medovina, při jejíž výrobě se místo vody použije ovocná šťáva. V tomto konkrétním případě hroznový mošt.

Clara připomíná ve vůni i chuti "portské" víno. Chuť medoviny Clara oslovila i na světové soutěži v San Franciscu odkud si přivezla stříbro!

Doplňkové parametry

Kategorie: Medoviny
Druh Medoviny: Ovocná medovina - melomel
Obsah alkoholu (%): 13
Obsah balení (l): 0,75
Region: Vysočina

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_v

Tomáš Vorlíček chová včely, vyrábí včelí produkty a pro nás především medovinu. Medovinu, která nejprve získala jméno a ceny v kraji, následně v ČR a nakonec uchvátila i porotu globální soutěže v San Franciscu. Med a medovina, kterou pan Vorlíček vyrábí je především dílem přírody a jeho šikovných včel. Pan Vorlíček chová ušlechtilé pracovnice, včely kraňské plemene Sklenar v nezateplených dřevěných úlech.

Jeho včelstva poletují na úpatí Českomoravské vrchoviny, v nadmořské výšce kolem 500 m.n.m., v členité krajině bez těžkého průmyslu. V krajině se střídá intenzivně obdělávaná půda s četnými remízky a pro Vysočinu typickými lesy. Včelí produkty z Vorlíčkova včelařství mají nejvyšší kvalitu díky chovu zdravých, silných a vitálních včelstev v ekologicky pestré a čisté krajině.

Medovina obsahuje snůšku nektaru z ovocných stromů, řepky, akátu, maliníků, svazenky, lípy i smíšených lesů.