FD House Vanilková 35% 0,5l

499 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
19.4.2024

Vanilková je vyráběna na základě receptu starého 150 let. Receptu z doby, kdy nikdo neznal umělá barviva a esence. Do Vanilkové se použila 100% pravá přírodní vanilka, vanilkové lusky Bourbon z Madagaskaru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

FD House Vanilková 35% 0,5l

Lusky se na několik týdnů naložily do velejemného lihu. Tento základní produkt byl dále doladěn, aby získal robustní a velmi komplexní chuť s náznakem tónů hořké čokolády.

Pro mnoho lidí to bude vůbec poprvé, kdy ochutnají pravou vanilku. Označení vanilkový lusk není přesné. Vanilka není lusk, ale tobolka orchideje původně ze střední Ameriky. Za celý rok kvete jenom během jediného dne a v minulosti byla cennější než zlato. Proto byla dostupná pouze pro členy královského dvora. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Likéry
Obsah alkoholu (%): 35
Obsah balení (l): 0,5
Region: Olomoucký kraj

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Lihovar Family Distillery House navazuje na původní tradice výroby alkoholických nápojů obnovou starých receptur, návratem k používání původních metod přirozené macerace bylin, koření a ovoce, ale především ruční výrobou osvědčených druhů destilátů. 

Distiller Jiří Koukolský těží zkušenosti z dlouholeté práce v zahraničí – v Německu, Francii a Belgii, kde působil v lihovarech. Jeho znalosti jsou především v oblasti ovocných destilátů, brandy a absintu.