Ullersdorf Kmínka 35% 0,5l

419 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
24.6.2024

Kmínka Likérky Ullersdorf je silně aromatická, doplněná anýzovou dochutí. 35 % silný likér se tradičně vyráběl velmi sladký. V tomto případě je slazení omezeno na rozumnou míru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ullersdorf Kmínka 35%

Kmínka je digestiv. Vzbuzuje chuť k jídlu, podporuje trávení a snižuje plynatost. Tento likér z kmínu představuje návrat již prakticky zaniklého nápoje do vkusu moderní doby.

Češi jsou známí nadprůměrnou spotřebou kmínu a zároveň patří k jeho nejvýznamnějším producentům v Evropě. V České republice se pěstuje jeden z nejkvalitnějších kmínů na světě (Aprim®). Kmínka z Ullersdorfu samozřejmě využívá přesně tuto odrůdu. Český kmín patří od roku 2008 mezi značky chráněné v rámci EU.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné likéry
Obsah alkoholu (%): 35
Obsah balení (l): 0,5
Chuťový profil likéru: Sladký, Kořenitý
Region: Olomoucký kraj

Recenze Kmínky

5
5x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
V Avatar autora | 25.11.2023
Neskutečně dobré pití ;o)
5
S Avatar autora | 18.10.2023
Velmi dobrá i ve srovnání s kminkou jiných výrobců.
5
JK Avatar autora | 10.3.2022
Prostě dokonalý likér tato "kmínka", splnil mé očekávání na absulutní JEDNIČKU, všem příznivcům vysoce kvalitního a netradičního pití, doporučuji hlavně těm, teří si váží receptů našich předků, jako kmínka, ořechovka!!! Děkuji likérce Ullesdor za dokonalý chuťový zážitek! Jirka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ullersdorf

Likérka a destilerie Ullersdorf je lokálním patriotem. V produkci se zaměřují na produkci, pro kterou mají v Podesní ideální podmínky.

Velké jméno si udělali pálenkou z jeřabin, která byla v jesenických luzích a hájích vždy doma. Klasikou jsou destiláty ze švestek a jablek. Pro jazyky vybíravých pijáků je k dispozici jemnější chuť pálenek odleželých v dubových sudech. Mimo produkci ovocných destilátů se v Ullersdorfu vrhli na rozvoj likérnictví v ČR. V naší nabídce můžete ochutnat jejich hutnou, temnou ořechovku nebo sladký klášterní likér Schönberg.

Ullersdorf pálí své likéry i destiláty v prostorách tzv. Maršíkovského mlýna u Velkých Losin. Jedná se o jeden z nejstarších mlýnů v Podesní. První zmínky o něm se vážou k roku 1584. Srdcem výroby jsou kamenné sklepy tohoto více jak 400 let starého mlýna. Ochutnáváte tak nejen budoucí legendu, ale zároveň i kus historie.