Žufánek Český kmín 42% 0,5l

499 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Průtahový destilát z jedinečného českého kmínu, který roste přibližně 15 km od lihovaru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Žufánek Český kmín 42%

Kmínka, to je vlastně takový legenda českých hospod. Vyráběla se macerací kmínu za studena ve vodce a následným doslazením. Jelikož jsou u Žufánků palírníci, tak ji destilují.

K výrobě je použitý jedinečný český kmín. Ten je považován za nejlepší kmín na světě. Pro tento průtahový destilát se použil kmín rostoucí jen asi 15 km od lihovaru.

Dlouhá macerace ve velejemném neutrálním lihu z Kojetína, pomalá destilace a ředění vodou.Žádný cukr, žádná filtrace. Pouze měkká boršická voda.

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotické destiláty
Obsah alkoholu (%): 42
Obsah balení (l): 0,5
Region: Zlínský kraj
Položka byla vyprodána…
5
7x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 18.11.2023
Skvělá kmínka
5
V Avatar autora | 15.7.2021
zvláštní, až trošku chlebová, ale svěží chuť.
5
JN Avatar autora | 3.10.2020
Super!!! Opět kvalita značky Žufánek se potvrdila

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

zusy_brand

Firmu ŽUFÁNEK s.r.o. (dříve ŽUSY s.r.o.), která stojí za legendou českého lihovarnictví, založili v roce 2000 manželé Marcela a Josef Žufánkovi a jejich synové MartinJosef a Jan. V Boršicích u Blatnice vyrostl lihovar nebojíme se napsat světového formátu, který má velkou zásluhu na obrodě kvalitní výroby destilátů v ČR.

Produkce lihovaru započala tradiční slivovicí, jak také jinak. Postupně se přidávali další druhy ovoce, likéry, giny a absinthe. Ovoce pochází z vlastních sadů, které jsou v jedné z nejlepších lokalit na pěstování ovoce na Moravě a od nejlepších sadařů z Evropy (například skvělé maďarské meruňky). 

Všechny produkty jsou 100% přírodní, vyrobené podle původních osvědčených receptur, bez použití umělých barviv, ochucovadel a aromat. "Destilujeme, macerujeme a tvoříme tak, aby výsledný produkt chutnal hlavně nám samotným a nemuseli se za něj nikdy a před nikým stydět. Proto všechny destiláty a likéry nesou naše jméno," říkají zástupci dvougeneračního tvůrce lepší nálady.

Bacha, my nejsme přímo lihovar. Jsme "pouze" jejich nejoblíbenější e-shop. Nakonec Martin byl naším vůbec prvním zákazníkem :-). 
S fakturou pro lihovar Žufánek na nás tedy nechoďte.