Žufánek Sicilský bio citron 42% 0,5l

549 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Koncentát chuti a vůně nejlepších citronů na světě. Jeden litr = jeden kilogram.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Žufánek Sicilský bio citron 42%

Pečlivě oloupaná kůry a dužina. Všechno kromě bílého mezokarpu, který je mezi kůrou a dužinou. Dlouhá macerace a pomalá destilace vytvořila jeden z nejaromatičtějších destilátů plný esenciálních olejů.

Geist (průtahový destilát) zcela závislý na úrodě jednoho jediného místa. Destiluje se jen jeden týden v roce.

Citrony pochází od rodiny Di Geronimo, která hospodaří na svých bio sadech na Sicílii. 

Pro zachování maximálního požitku z této jedinečné suroviny je destilát nefiltrovaný.

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotické destiláty
Obsah alkoholu (%): 42
Obsah balení (l): 0,5
Region: Zlínský kraj
Položka byla vyprodána…
5
2x
4
3x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
L Avatar autora | 11.2.2021
Chuť není špatná, ale znovu už nekoupím, mám zde jiné favority
4
S Avatar autora | 2.1.2021
Voní to jako citróny, chutná to jako citróny, ale je to destilát. Přišli jsme na to, že nejlepší je v kombinaci s tonikem. Je to takové pití na celý večer, jen cena by mohla být trošičku nižší.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

zusy_brand

Firmu ŽUFÁNEK s.r.o. (dříve ŽUSY s.r.o.), která stojí za legendou českého lihovarnictví, založili v roce 2000 manželé Marcela a Josef Žufánkovi a jejich synové MartinJosef a Jan. V Boršicích u Blatnice vyrostl lihovar nebojíme se napsat světového formátu, který má velkou zásluhu na obrodě kvalitní výroby destilátů v ČR.

Produkce lihovaru započala tradiční slivovicí, jak také jinak. Postupně se přidávali další druhy ovoce, likéry, giny a absinthe. Ovoce pochází z vlastních sadů, které jsou v jedné z nejlepších lokalit na pěstování ovoce na Moravě a od nejlepších sadařů z Evropy (například skvělé maďarské meruňky). 

Všechny produkty jsou 100% přírodní, vyrobené podle původních osvědčených receptur, bez použití umělých barviv, ochucovadel a aromat. "Destilujeme, macerujeme a tvoříme tak, aby výsledný produkt chutnal hlavně nám samotným a nemuseli se za něj nikdy a před nikým stydět. Proto všechny destiláty a likéry nesou naše jméno," říkají zástupci dvougeneračního tvůrce lepší nálady.

Bacha, my nejsme přímo lihovar. Jsme "pouze" jejich nejoblíbenější e-shop. Nakonec Martin byl naším vůbec prvním zákazníkem :-). 
S fakturou pro lihovar Žufánek na nás tedy nechoďte.