Horňácká Třešňovice z Kuželova 50% 0,2l

299 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Tradiční 50% třešňovice je ideální parťák pro výjimečné chvíle.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Horňácká Třešňovice z Kuželova 50% 0,2l

Třešňovice pochází ze sladké a voňavé odrůdy Giorgia, která byla původně vyšlechtěna v Itálii. Daří se jí však i v našich podmínkách. A daří se jí moc pěkně i v kotli i destilátu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Miniatury
Obsah alkoholu (%): 50
Obsah balení (l): 0,2
Region: Jihomoravský kraj
5
1x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
3
Avatar autora | 22.5.2022
Hořká jak sviň.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_6

Folklór Horňácka to je Slivovice, hudba a zpěv. V kraji pod pohořím Bílých Karpat, plném kamenité půdy, se švestkám vždy dařilo. Tradice pálení tu má hluboké kořeny.

V roce 2014 vznikl pod krásným Větrným mlýnem v Kuželově penzion s restaurací. Hostům však nemohli nabídnout to nejlokálnější, nejtradičnější, nejlepší co tu vzniká - Pravou Horňáckou slivovici. Co se dá dělat. Musel se založit vlastní ovocný lihovar. O 3 roky později se tak koupila dvanáct let chátrající budova pálenice po vyhlášené rodině palírníků Ševečků. Po kompletní rekonstrukci budovy a modernizace palírny se na původní měděné palírně, jejíž počátky sahají do roku 1929, začalo opět pálit.

Ovoce pochází převážně z vlastních sadů a sadů místních pěstitelů v CHKO Bílých Karpat a Moravského Slovácka. Pálenky jsou z tradičních odrůd tohoto kraje a jsou tak té správné Horňácké chuti a vůně. Ruční výroba tady znamená vše. Od sběru ovoce po nalepení etikety.