Agnes Meadicine Gin 50% 0,5l

1 499 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Tři roky zkoušel, ochutnával a vymýšlel Honza Kadlec svůj gin. Od začátku věděl jedno - nebude postaven na velejemném lihu. Jako základ bude využit ušlechtilý destilát.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Meadicine Gin 50%

Ilustrovat jedinečnost tohoto ginu je vlastně docela jednoduché.
Stačí napsat: "Pro maceraci bylin nebyl použit neutrální velejemný líh."
Jenže, co místo lihu vytáhlo z bylin jejich chuť? Odpověď: "Medovec!"

Dobrá. Ono to takhle asi úplně nestačí. K vytvoření Meadicine Ginu vedla tříletá cesta.
Cesta za ginem, který splní všechny parametry správného ginu. Bude silně jalovcový. Bude sakra plný i dalších bylinných složek. Bude svérázný, komplexní a bude harmonicky ladit.

Nebudeme napínat. Ta cesta se povedla. Pěkně ji reprezentuje výrobní deník na etiketě první šarže, který popisuje jednotlivé kroky výroby:

  1. Červen 2020: Stáčení medu
  2. Srpen 2020: Založení medoviny, kvašení, stáčení, zrání
  3. Září 2021: Destilace medoviny - zrození medovce
  4. Prosinec 2022: Macerace bylin a koření v medovci (36 hodin), destilace (10 hodin) ... tak se zrodil gin

Chuť bychom popsali následovně: začátek je typicky jalovcový (nikoliv však přehnaně) a mocně koriandrový, poté se dostavuje silná a příjemná dávka heřmánku (s tonikem cítíte heřmánek s tóny medu), koncovku obstarává především kubebový pepř a opět medovcové tóny. Chuťově jde asi o nejplnější gin, který jsme pili. Jednotlivé byliny se pěkně doplňují, chuť se postupně rozvíjí a graduje. Skvělá práce, kterou je záhodno ochutnat. 

Gin je v překrásné lékárnické lahvi s broušeným uzávěrem, který je ukryt po poctivou vrstvou včelího vosku. Už při rozbalování, které provedete tažením provázku od lahve, se ocitnete ve voňavém medovém ráji. Unpacking, nad kterým by designéři obalů v Apple slintali blahem. Šikovnější jedinci si do vosku mohou vpasovat knot a k popíjení uplácat svíčku (fakt to jde :-D).

Byliny: Jalovec, koriandr, andělika a dalších 12 bylin.

Edice čítá 300 lahví.

Doplňkové parametry

Kategorie: Speciální giny
Destilatér | Likérník | Tvůrce: Jan Kadlec
Obsah alkoholu (%): 50
Obsah balení (l): 0,5
Chuťový profil ginu: Květy
Region: Středočeský kraj

Košt

Představení 1.šarže

5
14x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 12.1.2024
Je to opravdu zážitek
5
Avatar autora | 3.12.2023
Vynikající,lahoda pro chuťové buňky.
5
Avatar autora | 2.9.2023
Dobrý den, gin je famózní, nejvíce mi chutná bez toniku, ale i s ním je chuťově zvláštní a lahodný .
5
Avatar autora | 12.1.2023
Gin je velmi chutný, zatím jsem ho mel pouze samotný , v mixu s tonikem jsem zatim nezkousel. Líbí se mi lékarenská lahev, zalitá vč. voskem. Jako milovník ginu a včelař zároveň můžu vřele doporučit, za tu cenu to stojí a příběh lahve je velmi impozantní.
5
ZF Avatar autora | 7.10.2022
Zatím jsme neochutnali, je to dárek, ale jistě bude skvělý.
5
VK Avatar autora | 10.8.2022
tak na tomhle ginu jsem si opravdu pochutnal, už budu kupovat jen u vás ,máte skvělé lihoviny
5
H Avatar autora | 15.6.2022
Velmi dobrý.
5
RK Avatar autora | 31.3.2022
Velice chutný k dokonalosti doladění Gin mohu jen doporučit.
5
MH Avatar autora | 19.3.2022
Láhev je krásná, škoda jen že neměla svoji dárkovou krabici, jinak nemohu posoudit chuť, byl to dárek ale dal jsem na recenze ,každopádně obchod vřele doporučuji ,doručení rychlé.
5
KR Avatar autora | 11.3.2021
Perfektní a netradiční gin!!
5
S Avatar autora | 27.1.2021
Gin mám jako dárek, tzn. neochutnala, kažopádně: Rychlost vyřízení objednávky, balení, doprava - super! A pokud jde o láhev, když jí člověk vezme do ruky, má z ní pocit opravdovosti. Pocit něčeho domácího, skutečného, promyšleného a s láskou dělaného :) a vosk krásně voní.
5
Avatar autora | 25.6.2020
Produkt je určený jako dárek, proto jeho kvalitu nemohu hodnotit. Objednání bylo rychlé a maximálně přehledné.
Nevyplňujte toto pole:
M Avatar autora S čím se dá pít? 28.6.2022 07:45
Prý nejsou blbé otázky, jen blbé odpovědi - s čím se dá tenhle "medicinální" gin pít? Míchá se taky s tonikem? To složení a pohádka k tomu skoro vybízejí k nemíchání.
Odpovědět
S Avatar autora Odpověď na blbou otázku 29.7.2022 21:06
Pro Martina: napadlo mě to samé, Fentiman's tomu docela sluší, možná ještě Thomas Henry a klasická Bohemsca. Z těch "ochucenych" ještě je docela dobrá Bohemsca Lípa + bazalka (v ideálním poměru s klasickou Bohemscou 1:1:1 ????) ale běda ti, že to budeš míchat! ???? tohle jsem dostal ke 30. narozeninam a tou dobou jsem spáchal ginovou sebevraždu - a to že dvou úhlů pohledu. 1) do té doby jsem nepil gin. 2) od te doby jsem nepil tak dobrý gin, přestože jsem tomu nápoji naprosto propadnul ????

agnes

Palírna Agnes Jana Kadlece a Miloše Fišera v Bohdanči na Kutnohorsku je trochu laboratoř. Intenzivní vůně kvasu, bublání a spousta trubek mnoha tvarů i velikostí.

"Miluju všechny destiláty. Ochutnávám vše, co vypálíme," říká Jan Kadlec.

Dlouholetým favoritem palírny je rynglovice, destilát z renklódy zelené, odrůdy slivoně pojmenované po francouzské královně Klaudii Francouzské. Ryngle je sladší zelená švestka, která má odlišnou chuť i aroma. "Spousta milovníků Slivovice by po vyzkoušení Rynglovice na tradiční Slivovici zanevřela," dodává hlavní postava palírny. Zkuste ji! Pokud tedy budete mít kliku a jejich často nedostupný skvost ukořistíte.

Mezi další produkty, které je třeba zmínit, patři hruškovice muškatelka - méně obvyklá odrůda, která je famózní; medovec - tedy pálenka z medoviny a meadicine gin - světově unikátní gin, jehož základem je právě medovec. Je to taková ginová pohádka.