J.Stávek Sedmero rosé vermut 18% 0,75l

529 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Český, lokální, růžový, polosladký vermut. Sedmero bylin. Sedmero principů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sedmero vermut rosé 18%

Jedná se o lokální vermut v bio produkci. Název Sedmero má svou mystickou rovinu. Sedm je ideální počet, magické prvočíslo, číslo štěstí. Týden má sedm dnů a tento vermut stojí na sedmi bio bylinách a sedmi pevných principech.

  1. Úcty k zemi
  2. Tradice
  3. Kvality surovin
  4. Transparentní přístup
  5. Originální nápad
  6. Láska k současné gastronomii
  7. Dělají ho konkrétní lidé

Duše je nesmrtelná. Vermut s duší je přinejmenším nezapomenutelný.

Barva vermutu je atraktivně rubínová. Zajímavé je sledovat její rozmanité odlesky, odstíny a nuance, evokující komplexnost a bohatost vína. Ta se projevuje i ve výrazné aromatice. Cítit v ní můžete nejen třešňovou ovocnost základního rosé vína, ale také tu z listů maliníku nebo plodů koriandru, které připomínají citrusovou kůru a dávají tak aromatice na pikantnosti. Chuť je i přes silnou dominanci pelyňkové hořkosti vyvážená s cukrem, což podtrhuje silně digestivní vlastnosti Sedmera.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné likéry
Obsah alkoholu (%): 18 %
Obsah balení (l): 0,75
Region: Jihomoravský kraj
Zbytkový cukr: 130 g/l
Kyselina: 4,7 g/l
Položka byla vyprodána…
5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
MM Avatar autora | 27.8.2021
Dříve nezbytný, trochu zapomenutý, se tak prosazuje pod sedmičkou svou bylinnou plností, ale i za nižší cenu si vás kupuji hl. likéry bylinné...

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

stavek cover

Vinařská tradice v rodině Kopřivů má hlubokou historii. František Kopřiva na začátku dvacátého století vyhlášeným vinařem a hostinským (také starostou a předsedou místního Sokola). Jeho vína se dodávala na stoly měšťanů pražských i do Vídně. Pradědeček František dal také základ rustikálnímu cuvée Karmazín. V roce 1913 se Františkovi a Marii narodil syn Boleslav Kopřiva, který o VINAŘSKÝ DVŮR a vinaření pečoval dál. Ve stejném roce se na druhém konci obce Němčiček narodil v rodině prostého viničního dělníka Josef Stávek. Jožka STÁVEK byl malým vinařem, ale o to více společenským a veselejším člověkem. Ostatně jeho šibalsky dlouho zatajovaným receptem je cuvée Dědova večerka. Během svého života vychoval tři syny, tři dcery a dvanáct vnoučat, které se téměř všechny v dnešní době vinařstvím zabývají. Jožkův syn Jaroslav STÁVEK se přiženil právě do rodiny Kopřivů a vinaření na VINAŘSKÉM DVOŘE převzal. Z jeho vinaření vyplynulo cuvée Áčko, které odráží styl jeho oblíbených vín. Momentálně VINAŘSKÝ DVŮR vede čtvrtou generací Jaroslavův nejmladší syn Jan STÁVEK.

V roce 2013, na stoleté výročí narození dědečka Boleslava Kopřivy a dědečka Josefa STÁVKA, se vinařství přejmenovává z názvu VINAŘSKÝ DVŮR na VÍNO J. STÁVEK. A v roce 2020 uvádí na trh vermut Sedmero. Kvůli němuž jste zřejmě tady.