Ullersdorf Altvater bylinný likér 45% 0,5l

449 Kč
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Likér Altvater je zosobněním jesenických hor. Silný nápoj plný bylinných chutí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ullersdorf Altvater bylinný likér 45%

Sladký a silný (45 %) nápoj na Jeseníky odkazuje svým názvem (Altvater je německá obdoba názvu Praděd – nejvyšší hory Jeseníků) a použitím zdejšími Němci hojně pěstovaných bylin. Například anděliky. Altvater začala vyrábět firma Siegfried Gessler z Krnova již v roce 1878. Pro svoji kvalitu, osobitou chuť a vůni se mu dostalo nejen světové proslulosti, ale především hojné nápodoby ze strany konkurence. Jeho originální receptura byla nalezena v archivu firmy Gessler a obnovena včetně dnes u žaludečních likérů málo užívané poměrně vysoké lihovitosti. Většina hořko bylinných likérů lihovitost snižuje, šetří tak na spotřební dani.

Zlatavý nápoj s emblémem dobrého ducha Jeseníků si vás svými ryzími vlastnostmi utvářenými po více jak sto let zcela získá.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné likéry
Obsah alkoholu (%): 45
Obsah balení (l): 0,5
Chuťový profil likéru: Herbální (Květnatý)
Region: Olomoucký kraj
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JJ Avatar autora | 28.6.2023
Super pití

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ullersdorf

Likérka a destilerie Ullersdorf je lokálním patriotem. V produkci se zaměřují na produkci, pro kterou mají v Podesní ideální podmínky.

Velké jméno si udělali pálenkou z jeřabin, která byla v jesenických luzích a hájích vždy doma. Klasikou jsou destiláty ze švestek a jablek. Pro jazyky vybíravých pijáků je k dispozici jemnější chuť pálenek odleželých v dubových sudech. Mimo produkci ovocných destilátů se v Ullersdorfu vrhli na rozvoj likérnictví v ČR. V naší nabídce můžete ochutnat jejich hutnou, temnou ořechovku nebo sladký klášterní likér Schönberg.

Ullersdorf pálí své likéry i destiláty v prostorách tzv. Maršíkovského mlýna u Velkých Losin. Jedná se o jeden z nejstarších mlýnů v Podesní. První zmínky o něm se vážou k roku 1584. Srdcem výroby jsou kamenné sklepy tohoto více jak 400 let starého mlýna. Ochutnáváte tak nejen budoucí legendu, ale zároveň i kus historie.