Horňácká Třešňovice z Kuželova 50% 0,5l

549 Kč
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
24.4.2024

Tradiční 50% třešňovice je ideální parťák pro výjimečné chvíle.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Horňácká Třešňovice z Kuželova 50% 0,5l

Třešňovice pochází ze sladké a voňavé odrůdy Giorgia, která byla původně vyšlechtěna v Itálii. Daří se jí však i v našich podmínkách. A daří se jí moc pěkně i v kotli i destilátu.

logo-palenka-roku-3
  • 78,3 | 100 b
new make

Doplňkové parametry

Kategorie: Třešňovice
Obsah alkoholu (%): 50
Obsah balení (l): 0,5
Region: Jihomoravský kraj
5
4x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
IZ Avatar autora | 19.2.2024
Skvělá chuť
5
MI Avatar autora | 14.5.2023
Velmi lahodný mok, ale na rozdíl od jiných destilátů z ovoce postrádám výraznější třešňovou vůni. Jinak max.spokojenost.
4
Avatar autora | 3.12.2022
Celkově výborná záležitost, u které bych snad čekal ještě více třešňového pocitu. Očekávali jsme něco podobného jako u černému rybízu od Marečka, třešňový koláč...Chuť a plnost jinak výborná, ale upřímně by mě zajímalo, zdali by každý třešňovici identifikoval, pokud by to nevěděl...
5
MB Avatar autora | 15.11.2020
Výborný pití ????????

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_6

Folklór Horňácka to je Slivovice, hudba a zpěv. V kraji pod pohořím Bílých Karpat, plném kamenité půdy se švestkám vždy dařilo. Tradice pálení tu má hluboké kořeny.

V roce 2014 vznikl pod krásným Větrným mlýnem v Kuželově penzion s restaurací. Hostům však nemohli nabídnout to nejlokálnější, nejtradičnější, nejlepší co tu vzniká. Pravou Horňáckou slivovici. Co se dá dělat. Musel se založit vlastní ovocný lihovar. O 3 roky později se tak koupila dvanáct let chátrající budova pálenice po vyhlášené rodině palírníků Ševečků. Po kompletní rekonstrukci budovy a modernizace palírny se na původní měděné palírně, jejíž počátky sahají do roku 1929, začalo opět pálit.

Ovoce pochází převážně z vlastních sadů a sadů místních pěstitelů v CHKO Bílých Karpat a Moravského Slovácka. Pálenky jsou z tradičních odrůd tohoto kraje a jsou tak té správné Horňácké chuti a vůně. Ruční výroba tady znamená vše. Od sběru ovoce po nalepení etikety.