Griotte Jenčík 21% 0,5l

249 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
18.7.2024

Griotte od Jenčíků, s láskou připravená a chuťově velmi vyvážená, vás potěší v létě i v zimě. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Griotte Jenčík 21% 0,5l

Lahodný likér inspirovaný sladkou Francií: nejen dostatek šťávy ze zralých višní dává Griotte Jenčík chuť, vůni i barvu, která přináší pohodu prázdninových dní. Není to ale jen sladká šťávička – přídavek třtinového destilátu a 21% alkoholu z ní dělá chuťově vyvážený likér.

Chuťové tóny: Svěží chuť višní prostupuje celým likérem a jejich kyselost spolu s cukrem a kombinací velejemného melasového lihu a třtinového destilátu pěkně ladí.

Nejlépe si ji vychutnáte samotnou, kdy vynikne její líbezná vůně i chuť.  V zimě pak Griotte Jenčík doporučujeme horkou, upravenou na způsob grogu a v létě si ji zase užijete i jako přeliv zmrzlinových pohárů. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Višňovky / Griotky
Obsah alkoholu (%): 21
Obsah balení (l): 0,5
Region: Plzeňský kraj

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Lihovarské řemeslo je s rodem Jenčíků neoddělitelně spjato po čtyři generace. První záznamy se nesou až do roku 1878, kdy se narodil první Jenčík, který se později rozhodl věnovat této delikátní práci. Dnes je tomu přes sto let, kdy se s otce na syny a dcery přenáší odkaz práce otců a s láskou se předává dál.

V první generaci šlo primárně o výrobu kvalitního lihu z přírodních surovin. Další generace poté přidala výrobu destilátů ze švestek a jiných druhů domácího ovoce. Logickým vyvrcholením bylo vytvoření originálních lihovin, ke kterému rod Jenčíků dospěl ve třetí generaci. Po změně režimu se podařilo v r. 1991 začít podnikat v rodinné firmě.

A co považují Jenčíkovi za základ? Lásku k jejich řemeslu.