O Hruškovici

Informace o pálenkách z hrušek, abyste věděli, že i tato pálenka může mít hodně podob.

Nejen v tenisu dominují Williamsky

Stejně jako na tenisových kurtech i v destilačních kotlích dominují, bavíme-li se o hruškovici, Williamsky. Na rozdíl od Slivovice, pro jejíž výrobu se používá kolem deseti odrůd švestek, pochází hruškovice až na vyjímky z odrůdy Williamsova neboli Čáslavka. Po Williamskách je tak obrovská poptávka, že si například Lihovar Žufánek musel pořídit sady ve Francii, kde je pěstuje. Mimochodem tuto zajímavost a další detaily o svém lihovaru popisoval lihovarník Martin Žufánek v pořadu V centru na TV Seznam, kde jsme ani my nechyběli.

Vyjímky potvrzující pravidlo

Někteří paliči se chutě Williamsek nasytili a začali zkoušet pálenky z jiných odrůd. V naší nabídce tak najdete hned 3 velmi netradiční kousky:

Hardyho Máslovka

Velkoplodá podzimní odrůda výborné chuti. Loňskou sklizeň v dobrém poznamenalo parné léto a málo vody. V hruškách se doslova upekla semínka, což v pálence vytvořilo chuť připomínající spíše vlašské ořechy než hrušky. Máme posledních pár kusů a více už bohužel nebude.

Děkanka Robertova

Pozdní odrůda, která se sklízí často až v listopadu. Menší, zato silně aromatické plody. Přesně pro tuto ve Francii vyšlechtěnou odrůdu se rozhodli při výrobě své hruškovice v palírně Zubří. Rozhodnutí to bylo velmi dobré.

Muškatelka

Solitérní vysoké stromy mají šťavnaté, navinule sladké, kořenité plody. Plody, které v chuťové paměti reprezentují tu "nejhruškovatější" hrušku. Doušek této pálenky Vám připomene, jak Vám jako dítěti chutnala hruška utržená v pozdním létě při sezení v její koruně. Naprosto božská chuť bez jakýchkoliv vad. Hruška jako víno :-)

Věříme, že vás nějaká netradiční hruška zaujala.

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení