OldCOCK Batch III 57,4% 0,5l

1 490 Kč
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
18.7.2024

Batch III - Třetí pokračování společného projektu s destilérkou Svach. Single Cask / Cask Strength

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

OldCOCK Batch III 57,4% 0,5l

  • 6 dílů GOLDCOCK Peated whisky ze sladu ze sladovny Bruntál (zrající v silně vypálených virgin oak sudech z evropského zimního dubu)
  • 4 díly Old Well Peated whisky ze skotského ječmene sladovny Bairds (zrající v sudech po bourbonu a víně Marsala)

Série 324 půllitrových lahví. 

Třetí vydání společného projektu palírny R.Jelínek s destilérkou Svach. Cílem této přátelské spolupráce je ukázat, že v Česku umíme dělat skvělou a nekonvenční whisky. V tomto případě jde o peated whisky ze sladu ze sladovny v Bruntále, zrající v silně vypálených virgin oak sudech z evropského zimního dubu z bednářství Bařina. Old Well vložila rovněž peated whisky, ze skotského ječmene sladovny Bairds, která zrála v sudech po bourbonu a víně Marsala.

Před dvěma lety se založili dva sudy s poměrem 6 dílů GOLDCOCK a 4 díly Old Well. První se lahvoval v lednu minulého roku, druhý přichází nyní. Tentokrát rovnou v sudové síle!

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Druh whisky: Peated (nakuřovaná)
Obsah alkoholu (%): 57,4
Obsah balení (l): 0,5
Region: Zlínský kraj

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie GOLDCOCK whisky se začala psát v sedmdesátých letech v palírně v Těšeticích, kde dnes vzniká konkurenční King Barley whisky (destilérky TŌSH). Od sedmdesátých let se změnilo mnohé. Nikdy se však nezmění to, co dělá GOLDCOCK whisky takovou, jaká je – jarní dvouřadý ječmen z Moravy, slad ze Sladovny v Bruntále s klasickým humnovým sušením a silně vypálené sudy z evropského zimního dubu od moravských bednářů. GOLDCOCK whisky se plní do lahví až když chutná lidem, kteří ji vytváří. Ne dříve, ne později. Vedle klasické single malt whisky zraje v sudech whisky nakouřená trojnásobným množstvím rašeliny, obilná grain whisky, nebo žitná whisky, které dodají příběhu této moravské whisky krásně rozmanité další kapitoly.