Horňácká Dřínkovice z Kuželova 50% 0,5l

1 790 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Dřínkovice dnes patří mezi netradiční, vzácné destiláty. V minulosti se však jeho plody destilovaly zcela běžně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Horňácká Dřínkovice z Kuželova 50%

V lidovém léčitelství se dřínky používaly při vysokých horečkách a zažívacích potížích.

Dřínkovice je silně kořenitý destilát s trpkou chutí. Pochází ze vzácného stromu chráněného zákonem. Sbírané postupně v CHKO Bílé Karpaty nad Kuželovem až k Tvarožné Lhotě. Sběr těchto malých plodů ve volné přírodě je šílený i vzhledem k malé výtěžnosti způsobené velkým nepoměrem dužiny k pecce.

Vyrobeno pouze 38 lahví.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotické destiláty
Obsah alkoholu (%): 50
Obsah balení (l): 0,5
Region: Jihomoravský kraj
Ročník: 2021
Položka byla vyprodána…
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KD Avatar autora | 22.4.2022
Láhev je jako dar. Ale se vzhledem informacemi a popisky jsem naprosto spokojena ???????????????????? PS. Malinovice byla naprosto luxusní Neskutečně se těším až ochutnám Dřínkovici????
5
PT Avatar autora | 17.3.2022
Jak chutná nevím,jsem alkoholik sběratel.Ale přepálené ovoce je vždy zdravé.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_6

Folklór Horňácka to je Slivovice, hudba a zpěv. V kraji pod pohořím Bílých Karpat, plném kamenité půdy, se švestkám vždy dařilo. Tradice pálení tu má hluboké kořeny.

V roce 2014 vznikl pod krásným Větrným mlýnem v Kuželově penzion s restaurací. Hostům však nemohli nabídnout to nejlokálnější, nejtradičnější, nejlepší co tu vzniká - Pravou Horňáckou slivovici. Co se dá dělat. Musel se založit vlastní ovocný lihovar. O 3 roky později se tak koupila dvanáct let chátrající budova pálenice po vyhlášené rodině palírníků Ševečků. Po kompletní rekonstrukci budovy a modernizace palírny se na původní měděné palírně, jejíž počátky sahají do roku 1929, začalo opět pálit.

Ovoce pochází převážně z vlastních sadů a sadů místních pěstitelů v CHKO Bílých Karpat a Moravského Slovácka. Pálenky jsou z tradičních odrůd tohoto kraje a jsou tak té správné Horňácké chuti a vůně. Ruční výroba tady znamená vše. Od sběru ovoce po nalepení etikety.