Ullersdorf Jesenická jablečná brandy 45% 0,5l

999 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
18.7.2024

Ušlechtilý jablečný destilát zrající v dubových sudech. Limitovaná roční edice je 600 ks láhví.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jesenická jablečná brandy 45% 0,5l

Jemná jablečná brandy vyráběná destilací jablečného vína speciálně namíchaného z odrůd kyselých, sladkých a hořkých jablek. Pálenka musí zrát alespoň dva roky v dubových sudech. Vzniká jemný zlatavý nápoj, který proslavil normandské oblasti Pays d‘ Auge a Domfrontais po celém světě.

Na rozdíl od francouzského příbuzného se jesenický calvados vyrábí jednokotlovou destilací zkvašených jablek místních odrůd a dozrává alespoň dva roky v dubových sudech. Výsledkem je typická tmavě zlatá barva, bohaté jablečné aroma s dochutí jader a vanilky.

Od roku 2014 je každoročně upravena a uskladněna várka jablečné pálenky, z níž se po třech letech stane postupným zráním a přeměnou chutí prvotřídní Jesenická brandy.

Každý rok vznikde limitovaná edice 600 lahví tohoto lahodného nápoje.

logo-palenka-roku-3
  • 81,3 | 100 b
new make

Doplňkové parametry

Kategorie: Jablkovice
Druh Jablkovice: Sudové jablkovice (Kalvádos)
Obsah alkoholu (%): 45
Obsah balení (l): 0,5
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MP Avatar autora | 2.12.2023
Zakoupila jsem ji jako dárek. Věřím ale, že bude skvělá!
5
VC Avatar autora | 15.7.2021
Jesenická jablečná brandy byla zakoupena jako dárek. Ulendorf Lázeňský likér je velmi chutné, jemné pití.
5
PN Avatar autora | 17.8.2020
výborné pití
Nevyplňujte toto pole:
DD Avatar autora Jedná se opravdu o Calvados? 8.12.2020 10:24
Dobrý den, mám dotaz, jestli je tohle opravdový Calvados. Calvados se vyrábí destilací cideru, tedy destilací do sucha zkvašeného jablečného moštu. Popis na vašem webu i na webu výrobce ovšem uvádí, že tato brandy vznikla destilací zkvašených jablek, což není to stejné. Můžete prosím oveřit jak to ve skutečnosti je a jestli se opravdu jedná o pravý Calvados? Díky!
Odpovědět
ZL Avatar autora 8.12.2020 10:42
Dobrý den, o pravý calvados se nejedná. Jelikož calvados jako takový je chráněné ozančení. Dokonce už i výrobce musel změnit název, který jsme jen opomenuli změnit i u nás na webu v hlavním nadpisu. Děkujeme za upozorění.

ullersdorf

Likérka a destilerie Ullersdorf je lokálním patriotem. V produkci se zaměřují na produkci, pro kterou mají v Podesní ideální podmínky.

Velké jméno si udělali pálenkou z jeřabin, která byla v jesenických luzích a hájích vždy doma. Klasikou jsou destiláty ze švestek a jablek. Pro jazyky vybíravých pijáků je k dispozici jemnější chuť pálenek odleželých v dubových sudech. Mimo produkci ovocných destilátů se v Ullersdorfu vrhli na rozvoj likérnictví v ČR. V naší nabídce můžete ochutnat jejich hutnou, temnou ořechovku nebo sladký klášterní likér Schönberg.

Ullersdorf pálí své likéry i destiláty v prostorách tzv. Maršíkovského mlýna u Velkých Losin. Jedná se o jeden z nejstarších mlýnů v Podesní. První zmínky o něm se vážou k roku 1584. Srdcem výroby jsou kamenné sklepy tohoto více jak 400 let starého mlýna. Ochutnáváte tak nejen budoucí legendu, ale zároveň i kus historie.