Zlatá Meruňkovice Svach 50% 0,5l

899 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
24.6.2024

Meruňkovice odrůdy Velkopavlovická poležela v sudu, ve kterém předtím zrála brandy. Co to udělalo s její chutí? Moc pěkné věci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zlatá Meruňkovice Svach 50%

Odrůda Velkopavlovická meruňka v sobě skrývá letní jihomoravské slunce, sladkost a svěžest.

Pro zrání byly použity sudy z českého bednářství z dubu zimního, kde nejprve zrála brandy. Díky tomu dostává jemné tóny, které se s meruňkovicí hrají nádhernou symfonii chutí. Mimořádně pitelný destilát, který se vám vryje do paměti.

logo-palenka-roku-3
  • 84,0 | 100 b
new make

Doplňkové parametry

Kategorie: Meruňkovice
Druh pálenky: Ostatní sudová pálenka
Obsah alkoholu (%): 50
Obsah balení (l): 0,5
Region: Jihočeský kraj
Odrůda meruněk: Velkopavlovická

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
3x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

svach_cover

Destilérka Svach, chcete-li Svachovka, vznikla na základech Svachova dvora. Vedle rybníku Glokáče, v lesnatém meandru řeky Vltavy, pod horou Kleť, kousek od Českého Krumlova jsou ohrady s ovcemi, jedna stará studna a několik manufaktur. 

Ony „manufaktury” jsou pivovar Glokner, čokoládovna Duetino a především destilérka Svach, ve které vzniká produkce ovocných destilátů, likérů a také jedinečné české whisky. V destilérce se silně dbá na hlídanou a řízenou fermentaci kvasu probíhající v nerezových kvasných tancích.

Pro pálení ovocných destilátů a zároveň whisky je technicky uzpůsobená destilační kolona i dóm lihových par. Kvalita destilace je postavena na důkladné kontrole celého procesu.