GOLDCOCK Rye whisky 49,2% 0,7l

Limitka Dárek
899 Kč
Skladem (5 ks)
Můžeme doručit do:
18.7.2024

První žitná whisky z dílen Vizovické palírny R.Jelínek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

GOLDCOCK Rye whisky 49,2% 0,7l

Žitná whisky, to je typická americká disciplína. Sladovna v Bruntálu připravila perfektní sladinku. Obsahovala více než 60 % žita a zbytek ječmene, který svými enzymy rozložil cukry v žitu.

Sladinka pět dní kvasila. Následně prošla dvojí destilací. Nakonec zrál v sudech po bourbonu necelých pět let.

Jako už tradičně byla stočena v symbolické síle 49,2%. Tj. stupeň rovnoběžky, která protíná sídlo společnosti RUDOLF JELÍNEK.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Druh whisky: Unpeated (není nakuřována)
Obsah alkoholu (%): 49,2
Obsah balení (l): 0,7
Region: Zlínský kraj

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie GOLDCOCK whisky se začala psát v sedmdesátých letech v palírně v Těšeticích, kde dnes vzniká konkurenční King Barley whisky (destilérky TŌSH). Od sedmdesátých let se změnilo mnohé. Nikdy se však nezmění to, co dělá GOLDCOCK whisky takovou, jaká je – jarní dvouřadý ječmen z Moravy, slad ze Sladovny v Bruntále s klasickým humnovým sušením a silně vypálené sudy z evropského zimního dubu od moravských bednářů. GOLDCOCK whisky se plní do lahví až když chutná lidem, kteří ji vytváří. Ne dříve, ne později. Vedle klasické single malt whisky zraje v sudech whisky nakouřená trojnásobným množstvím rašeliny, obilná grain whisky, nebo žitná whisky, které dodají příběhu této moravské whisky krásně rozmanité další kapitoly.