GOLDCOCK 20 YO 49,2% 0,7l

1 799 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Poslední původní ročník z Dolan. V Dolanech vypáleno, ve Vizovicích v nových sudech vyzráno.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gold Cock 20 YO 49,2%

Po přesunu zásob destilátu z Dolan do Vizovic to vypadalo, že ročník 1999 nebude nijak speciální. Zjistilo se, že většinu času zrál v Dolanech ve starých, vyčerpaných sudech. Proto jej ve Vizovicích naplnili do nových, silně vypálených sudů o objemu cca 290 litrů, z Bednářství Bařina, a nechali je dozrát v nich. Doba zrání v nových sudech destilátu obrovsky prospěla. Vznikla tak velmi povedená whisky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Whisky
Druh whisky: Unpeated (není nakuřována)
Obsah alkoholu (%): 49,2
Obsah balení (l): 0,7
Region: Zlínský kraj
Doba zrání: 20 let
Položka byla vyprodána…
5
7x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AK Avatar autora | 12.1.2024
👍
5
JD Avatar autora | 30.12.2023
perfektní
5
VK Avatar autora | 15.2.2023
byl to opakovaný dárek ale dotycný je spokojený
5
KP Avatar autora | 16.12.2022
Nejlepší česká whisky .
5
Z Avatar autora | 7.11.2021
Naprosto neskutečné! V rámci značky Goldcock asi moje nejoblíbenější. Jasně je sice proti zbytku dražší, ale přátelé, vždyť má 20 let! Chuťově naprosto skvělé! Měl by ochutnat každý aby pochopil, co s whisky udělá čas....

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie GOLDCOCK whisky se začala psát v sedmdesátých letech v palírně v Těšeticích, kde dnes vzniká konkurenční King Barley whisky (destilérky TŌSH). Od sedmdesátých let se změnilo mnohé. Nikdy se však nezmění to, co dělá GOLDCOCK whisky takovou, jaká je – jarní dvouřadý ječmen z Moravy, slad ze Sladovny v Bruntále s klasickým humnovým sušením a silně vypálené sudy z evropského zimního dubu od moravských bednářů. GOLDCOCK whisky se plní do lahví až když chutná lidem, kteří ji vytváří. Ne dříve, ne později. Vedle klasické single malt whisky zraje v sudech whisky nakouřená trojnásobným množstvím rašeliny, obilná grain whisky, nebo žitná whisky, které dodají příběhu této moravské whisky krásně rozmanité další kapitoly.