Sudeten schnaps 33,7% 0,7l

599 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Jablečné cuvée ze 4 druhů jablek, které se jemně destilují a následně ředí jablečným moštem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sudeten schnaps 33,7% 0,7l

Neměli jsme ho přes 2 roky. Teď se vrací s plnou parádou. Jedinečný schnaps vytvořený destilací 4 druhů jablek, který se následně řeší jablečným moštem. Prostě dvakrát jablko. Má 33,7% alkoholu, jantarovou barvu a jablečnou chuť s tóny kvasu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jablkovice
Obsah alkoholu (%): 33,7
Obsah balení (l): 0,7
Položka byla vyprodána…
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JL Avatar autora | 21.12.2022
Kamarádi říkali, že je to velmi dobré. Já to nepiji. :-)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Petr Sudetenschnaps

Každé hory mají legendu o pokladu. V Krušných horách se jedna taková legenda právě rodí pod taktovkou především na Německo orientované firmy Gourmetspirits. Jmenuje se Sudetenschnaps a jde o jedinečnou pálenku z několika druhů jablek. 

Zakladatel Petr Minaréch převzal řemeslo destilace schnapsu po svém otci. Zpočátku destiloval vlastní generacemi prověřenou recepturu jen pro sebe, své známé a obchodní partnery. Tehdy to bylo formou pěstitelského pálení. Lahve s podomácku vytištěnou etiketou vzbudili mezi jejich majiteli zájem. Právě jejich zájem Petra povzbudil k založení podniku, ve kterém vzniká Sudetenschnaps už v řežimu ovocného lihovaru. Pořád jde o čistě ruční výrobu malých sérií.

Sudetenschnaps uchovává specifická aromata a duši kouzelné krušnohorské přírody s cílem předat pijákovi jedinečnou kompozici čtyř druhů jablek s jemnou hořko-sladkou chutí. Jablka pocházejí z trojmezí Čech - Saska - Bavorska. Z krajiny, která byla už na římských mapách označována, jako "Monte Sudeti".

Petr se navíc domluvil s českým lihovarnickým kouzelníkem Martinem Žufánkem, se kterým dali dohromady skvělý na zázvoru postavené gin - GIN GER.