Horňácká Jahodovice 47% 0,5l

599 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
17.4.2024

Lehká a svěží pálenka z jahod.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Horňácká Jahodovice 50% 0,5l

Potkat jahodovici, která v jejíž chuti najdete víc čerstvou jahodu než jahodový kompot, je kumš. V té kuželovské se to mimořádně povedlo.

Navíc má dle majitele palírna doslova afrodiziakální účinky ;-).

logo-palenka-roku-3
  • 85,3 | 100 b
graf

Doplňkové parametry

Kategorie: Jahodovice
Obsah alkoholu (%): 47
Obsah balení (l): 0,5
Region: Jihomoravský kraj

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_6

Folklór Horňácka to je Slivovice, hudba a zpěv. V kraji pod pohořím Bílých Karpat, plném kamenité půdy se švestkám vždy dařilo. Tradice pálení tu má hluboké kořeny.

V roce 2014 vznikl pod krásným Větrným mlýnem v Kuželově penzion s restaurací. Hostům však nemohli nabídnout to nejlokálnější, nejtradičnější, nejlepší co tu vzniká. Pravou Horňáckou slivovici. Co se dá dělat. Musel se založit vlastní ovocný lihovar. O 3 roky později se tak koupila dvanáct let chátrající budova pálenice po vyhlášené rodině palírníků Ševečků. Po kompletní rekonstrukci budovy a modernizace palírny se na původní měděné palírně, jejíž počátky sahají do roku 1929, začalo opět pálit.

Ovoce pochází převážně z vlastních sadů a sadů místních pěstitelů v CHKO Bílých Karpat a Moravského Slovácka. Pálenky jsou z tradičních odrůd tohoto kraje a jsou tak té správné Horňácké chuti a vůně. Ruční výroba tady znamená vše. Od sběru ovoce po nalepení etikety.