Radlík Kdoulovice (Cydonia Oblonga) 45% 0,5l

Tip Limitka
799 Kč
Skladem (> 5 ks)
Můžeme doručit do:
13.8.2020
  • Kvasný destilát z Kdoulí. Konkrétně z nejvoňavější a také z asi nejhůře dostupné odrůdy Cydonia Oblonga Konstantinopeler.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kdoulovice 45%

Kdoule to je takový extrémně voňavý kříženec hrušky, jablka a kamene :-). Opravdu, jedná se o obrovsky tvrdé ovoce, jehož aromatika převyšuje jakékoliv jiné ovoce. Tím se kdoulovice předurčila k destilaci. Od Slovenska dál na východ je destilace kdoulí běžnou věcí. Bohužel často jde o různé "kdoulové křížence", kdy se v kvasu mísí kdoule s hruškou (to je kombinace, která si umí pěkně rozumět, ale čistá kdoule to prostě není).

V ČR naštěstí vznikají čisté kdoulovice, navíc často i odrůdově specializované. V Radlíku si potrpí na tu nejvoňavější a taky nejhůře dostupnou odrůdu. Cydonia OblongaKonstantinopeler. Když tuhle voňavou krasavici správně překapete přes destilační kotel, je to důvod k oslavě.

Není třeba nic dodávat. Je na čase slavit!

Doplňkové parametry

Kategorie: Kdoulovice
Obsah alkoholu (%): 45
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj

Představení pálenky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MG Avatar autora | 25.7.2020
Skvělé pití, ale je ho málo.

_MDR2341 (kopie)

V roce 1998 vznikla jedna z prvních pěstitelských pálenic ve Středočeském kraji. Pěkně poctivě na dvoukotlové měděné aparatuře tu dodnes destilují pro pěstitele ze širokého okolí.

Mimo pěstitelského pálení produkují vlastní destiláty v režimu malého rukodělného lihovaru. Zdejší ovocné pálenky se palí v malých šaržích. O to větší mají ohlas - stěny pálenice zdobí řada diplomů a ocenění z regionálních, republikových i mezinárodních koštů. "Nestíháme vymalovat, tak zdi tapetujeme takhle," vtipkuje Kamil Kutina u tradičních měděných kotlů, kde bublá malinovice.

Nejvíc úspěchů má palírna s vínovicí. Její v dubovém sudu odleželá varianta se dokonce prosadila i s Calvadosem a Bezinkovým destilátem ve světové konkurenci s San Franciscu 2018, kde si všechny zmíněné destiláty odnesly stříbrné medaile.