Radlík Kdoulovice (Cydonia Oblonga) 45% 0,5l

Tip Limitka
799 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
  • Kvasný destilát z Kdoulí. Konkrétně z nejvoňavější a také z asi nejhůře dostupné odrůdy Cydonia Oblonga Konstantinopeler.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kdoulovice 45%

Kdoule to je takový extrémně voňavý kříženec hrušky, jablka a kamene :-). Opravdu, jedná se o obrovsky tvrdé ovoce, jehož aromatika převyšuje jakékoliv jiné ovoce. Tím se kdoulovice předurčila k destilaci. Od Slovenska dál na východ je destilace kdoulí běžnou věcí. Bohužel často jde o různé "kdoulové křížence", kdy se v kvasu mísí kdoule s hruškou (to je kombinace, která si umí pěkně rozumět, ale čistá kdoule to prostě není).

V ČR naštěstí vznikají čisté kdoulovice, navíc často i odrůdově specializované. V Radlíku si potrpí na tu nejvoňavější a taky nejhůře dostupnou odrůdu. Cydonia OblongaKonstantinopeler. Když tuhle voňavou krasavici správně překapete přes destilační kotel, je to důvod k oslavě.

Není třeba nic dodávat. Je na čase slavit!

Doplňkové parametry

Kategorie: Kdoulovice
Obsah alkoholu (%): 45
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj
Položka byla vyprodána…

Představení pálenky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MG Avatar autora | 25.7.2020
Skvělé pití, ale je ho málo.

background

V roce 1998 vznikla jedna z prvních pěstitelských pálenic ve Středočeském kraji. Pěkně poctivě na dvoukotlové měděné aparatuře tu dodnes destilují pro pěstitele ze širokého okolí.

Mimo pěstitelské pálení se věnují tvorbě vlastních autorských destilátů. Produkce autorských destilátu není o množství. Obvykle jde o limitované série destilátů, které pouští do světa pouze, když jsou na ně hrdí.

Řízené kvašení, pomalé pálení na klasické dvoukotlové měděné aparatuře, řemeslný a osobní přístup je kombinován s moderními postupy a inovacemi. Misí lihovaru je posouvat ovocné pálenky mezi prestižní ušlechtilé destiláty.