Vínovice 45% 0,5l

Tip Medaile Vyzkoušeno
490 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Nejlepší Vínovice, která vzniká v České Republice. Při ochutnání rychle pochopíte důvody, proč získává tolik ocenění. Jemný destilát o síle 45% s aromatem vinného parfému.

Detailní informace

Detailní popis produktu

medaile vinovice

Vínovice 45%

Při její výrobě vínovice v Radlíku zásadně nepoužívají hotové víno. Používájí kvalitní hrozny (odrůda je tajemství mistra destilatéra), z nichž sami vyrobí víno. Průběh výroby kvasu je obdobný jako u většiny vinařů – tj. zákvas ušlechtilých kvasinek, přidávání minerálních látek, sledování průběhu kvašení. Rozdíl je v tom, že se víno nenechá po dokvašení dozrávat, ale okamžitě se přechází k jeho destilaci. Tak přejde do destilátu nejvíce aromatických látek.

Při pálení se používá klasická technologie destilace ve dvou měděných kotlích. Výsledná vínovice se ředí na 45% lihovitosti a nechá se zrát (podle potřeby od několika měsíců až do cca dvou let).

Lepší vínovice z Čech prostě není. Však také diplomy, které získala vydají na tapetu půlky palírny.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ovocné destiláty
Obsah alkoholu (%): 45
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
vínovice vínovice
5
Avatar autora | 27.7.2019
+ Naprostá špička a mana v ústech!

_MDR2341 (kopie)

V roce 1998 vznikla jedna z prvních pěstitelských pálenic ve Středočeském kraji. Pěkně poctivě na dvoukotlové měděné aparatuře tu dodnes destilují pro pěstitele ze širokého okolí.

Mimo pěstitelského pálení produkují vlastní destiláty v režimu malého rukodělného lihovaru. Zdejší ovocné pálenky se palí v malých šaržích. O to větší mají ohlas - stěny pálenice zdobí řada diplomů a ocenění z regionálních, republikových i mezinárodních koštů. "Nestíháme vymalovat, tak zdi tapetujeme takhle," vtipkuje Kamil Kutina u tradičních měděných kotlů, kde bublá malinovice.

Nejvíc úspěchů má palírna s vínovicí. Její v dubovém sudu odleželá varianta se dokonce prosadila i s Calvadosem a Bezinkovým destilátem ve světové konkurenci s San Franciscu 2018, kde si všechny zmíněné destiláty odnesly stříbrné medaile.