Vínovice 50% 0,5l

Medaile
500 Kč
Skladem (1 ks)

Nejlepší Vínovice, která vzniká v České Republice. Při ochutnání rychle pochopíte důvody, proč získává každoročně tolik ocenění.  Vínovici tady prostě umějí.

  • Vůně: Sladké révy
  • Chuť: Sladká
  • Obsah alkoholu: 50%
  • Balení: 0,5 l

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vínovice

Vínovice je vyráběna metodou kvašení odstopkovaných hroznů. Získala 1.místo ve své kategorii na Vizovickém Trnkobraní 2017. Diplomy za výrobu (nejen Vínovice) visí všude na stěnách palírny. Lepší vínovice z Čech prostě není.

Na destilátech z palírny Radlík je cítit radost. Radost, s jakou pan Kutina vyprávěl o úspěších na soutěžích i o každodenní práci. 

 

vino

_MDR2341 (kopie)

V roce 1998 vznikla jedna z prvních pěstitelských pálenic ve Středočeském kraji. Pěkně poctivě na dvoukotlové měděné aparatuře tu dodnes destilují pro pěstitele ze širokého okolí.

Mimo pěstitelského pálení produkují vlastní destiláty v režimu malého rukodělného lihovaru. Zdejší ovocné pálenky se palí v malých šaržích. O to větší mají ohlas - stěny pálenice zdobí řada diplomů a ocenění z regionálních, republikových i mezinárodních koštů. "Nestíháme vymalovat, tak zdi tapetujeme takhle," vtipkuje Kamil Kutina u tradičních měděných kotlů, kde bublá malinovice.

Nejvíc úspěchů má palírna s vínovicí. Její v dubovém sudu odleželá varianta se dokonce prosadila i s Calvadosem a Bezinkovým destilátem ve světové konkurenci s San Franciscu 2018, kde si všechny zmíněné destiláty odnesly stříbrné medaile.