Poděbradská samička 35% 0,5l

Tip Vyzkoušeno
319 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Lahodný hořkosladký likér inspirován recepturou hraběte Hohenlohe. Delikátně vyvážená chuť jalovce, pelyňku, zeměžluče, kmínu a dalších 38 bylin.

samička

Detailní informace

Detailní popis produktu

Poděbradská samička 35%

Lahodný hořkosladký likér inspirován recepturou hraběte Hohenlohe. Delikátně vyvážená chuť jalovce, pelyňku, zeměžluče, kmínu a dalších 38 bylin

Příbeh samičky

Koncem 19. století se kníže Filip Arnošt Hohenlohe z Schillingsfürstu přestěhoval na poděbradský zámek, který nechal opravit a spolu se svou ženou se tu rád zdržoval po celý rok. Z rodného Bavorska si kníže přivezl i recepturu jedinečného bylinného likéru obsahujícího jalovec, pelyněk, či zeměžluč. Na doporučení místního lékaře Dr. Boučka jej popíjel při každé snídaní na lačno. Na zámku se likéru říkalo Weibchen, což si český personál volně přeložil jako Samička. 

Nedlouho poté se vznikly v Poděbradech lázně a město se rychle proměnilo ve vyhledávané lázeňské středisko. K oblibě hojně navštěvovaného města přispěli ochotně i místní živnostníci, kteří se rychle přizpůsobili potřebám lázeňských hostů. Jedním z nich byl i pekař a kavárník Josef Váňa, který zde otevřel útulnou kavárnu, kam lákal hosty nejen na vyhlášenou kávu a pečivo, ale i na zdravotní likér v té době už široko daleko známý jako Samička, který začal připravovat podle osvědčeného receptu získaného od zámeckého personálu.

Po znárodnění v roce 1948 se Váňově kavárně už nikdy nevrátila uvolněná atmosféra prvorepublikových poděbradských lázní a starých dobrých časů. Přesto se doposud zachovala vzpomínka v podobě původního receptu, který si kavárník Váňa ve svých začátcích opsal přímo od pamětníka knížete Hohenlohe ze zámku.

Na originální recept se podařilo navázat v roce 2017. Lázeňští hosté si tak mohou Poděbradskou Samičku znovu dopřát po více než 100 letech od jejího vzniku! 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bylinné likéry
Obsah alkoholu (%): 35
Obsah balení (l): 0,5
Region: Středočeský kraj
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
14x
4
0x
3
1x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 12.3.2020
+ lahodný likér, který není zbytečně přeslazený a funguje velice dobře na utišení přejezeného žaludku.

5
RV Avatar autora | 6.3.2020
Zcela spokojen, dokonce bych si dovolil tvrdit, že i lepší než Jagermaister, je méně sladký. Při použití na žaludeční nevolnosti (snědl jsem trochu více než jsem měl) mi zabral asi do 5 minut. Neuvěřitelné.
5
B Avatar autora | 20.2.2020
Naprostá spokojenost.
5
Avatar autora | 14.2.2020
+ Luxusní pití.

5
JK Avatar autora | 20.12.2019
Oproti Jakamarusu sladší, chutí po pendreku. Určitě nesmí chybět na Vašem stole.
5
ZM Avatar autora | 16.12.2019
Nemohu zatím posoudit, jedná se o dárek. Ale chválím dodání, balení, nic se nerozbilo.
2
Avatar autora | 29.11.2019
Zajímavý likér, který je vhodný pro ochutnávku něčeho neobvyklého. Porovnání s Jägermeisterem je spíše úsměvné! Chutí výrazně připomíná jiný produkt, a to Hašlerky!
5
PJ Avatar autora | 22.11.2019
Výborná chuť.Prostě skvělá Samička!
5
Avatar autora | 22.11.2019
Objednávka vyřízena hned, super zabaleno a už vypito. Mňam!
5
TP Avatar autora | 22.11.2019
Wau
5
Avatar autora | 11.10.2019
Naprosto dokonalé pití
5
Avatar autora | 28.6.2019
Výborný produkt

samicka

Příběh výroby samičky začal už koncem 19.století, kdy se kníže Filip Arnošt Hohenlohe přestěhoval se svou ženou na poděbradský zámek. Přivezl s sebou recepturu bylinného likéru, kterému se na zámku řikalo Weibchen. Místní si název přeložili, jako Samička.

Prozatím největší slávu získala Samička v době první republiky, kdy ji vyráběl kavárník Josef Váňa, a kdy se stala neodmyslitelným doplňkem lázeňských procedur.

Více než 100 let od vzniku prvního receptury se na jejím základě obnovuje výroba. Vychutnejte si lázeňský likér Samička stejně, jako si jej vychutnával kníže Filip.