Horňácká Terkelice (Pálava) z Kuželova 50% 0,5l

549 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
3.6.2024

Terkelice je, ve slovenské a moravské vinařské oblasti, historický název pro destilát ze zkvašených matolin z hroznů révy vinné. Vlastně obdoba italské grappy.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Terkelice (Pálava) z Kuželova

Matolina z vína je tradičním základem pro terkelicu. Pálenku z rozkvašených vinných výlisků. Tento model je z odrůdy pálava.

Dalo by se z čistým srdcem napsat, že jde o klasickou grappu (jen teda Italové by prskali). Vůně je typicky suchá, jen z lehka prostupuje ovocné aroma. Stejně je tomu i v chuti. Chcete-li ochutnat typického suchého zástupce kategorie grappa/terkelice - toto je on. Hledáte-li spíše ovocnější pálenku. Podívejte se tady.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vínovice
Druh Vínovice: Grappa
Obsah alkoholu (%): 50
Obsah balení (l): 0,5
Odrůda hroznů: Pálava
Region: Jihomoravský kraj
Odrůda: Pálava
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 14.10.2021
+ "Slivovica, borovica, ještě lepší terkelica" to je text lidové písně, který je pravdivý!
+ Pro mě nová zkušenost. Mohu jen doporučit.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

cover_6

Folklór Horňácka to je Slivovice, hudba a zpěv. V kraji pod pohořím Bílých Karpat, plném kamenité půdy, se švestkám vždy dařilo. Tradice pálení tu má hluboké kořeny.

V roce 2014 vznikl pod krásným Větrným mlýnem v Kuželově penzion s restaurací. Hostům však nemohli nabídnout to nejlokálnější, nejtradičnější, nejlepší co tu vzniká - Pravou Horňáckou slivovici. Co se dá dělat. Musel se založit vlastní ovocný lihovar. O 3 roky později se tak koupila dvanáct let chátrající budova pálenice po vyhlášené rodině palírníků Ševečků. Po kompletní rekonstrukci budovy a modernizace palírny se na původní měděné palírně, jejíž počátky sahají do roku 1929, začalo opět pálit.

Ovoce pochází převážně z vlastních sadů a sadů místních pěstitelů v CHKO Bílých Karpat a Moravského Slovácka. Pálenky jsou z tradičních odrůd tohoto kraje a jsou tak té správné Horňácké chuti a vůně. Ruční výroba tady znamená vše. Od sběru ovoce po nalepení etikety.