Radlík Malinovice (kvasná) 45% 0,5l

1 490 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Unikátní kvasná pálenka v limitovaném množství. Každá láhev obsahuje rovných 9 kg malin v jejich nejčistší podobě. Vzácné pití pro vzácné okamžiky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pravá kvasná Malinovice 45%

Co odlišuje tento destilát od jiných malinových pálenek? Úplně všechno!

Většina ostatních malinových pálenek v naší nabídce i na trhu jsou tzv. průtahové destiláty. Proces jejich výroby je snazší: ve velejemném lihů necháte macerovat maliny. Výsledný macerát vydestilujete a je to! Má to samé výhody. Je to levnější (stačí Vám někdy pouze 1/5 malin oproti kvasnému destilátu). Je to snažší (vlastně jen vykoupete maliny v lihu a destilujete).

Má to však jednu zásadní nevýhodu. Chuť. Destilát čistě z ovoce je vždycky úplně jiná liga. Pro malinu to platí dvojnásob. Jednoduše kvasná malinovice, je kvasná malinovice.

Kdo jednou ochutná tu pravou, nebude chtít jinak.

Pravá Malinovice z kvasu 

Pro začátek je potřeba sehnat kvalitní zralé maliny. Bez nich by dobrý kvas nikdy nevznikl. A je jich potřeba sehnat hodně. V jednom panáku totiž najdete téměř kilo malin. Jedna 0,5l lahev = 9 kg malin... Podaří-li se sehnat maliny, jde se kvasit.

Samotné založení kvasu z malin není velký problém. Péče o něj to je jiný příběh. Malinový kvas je totiž jeden z vůbec nejnáchylnějších na plísně a jiné neduhy. I proto se do něj téměř nikdo nepouští. Když se to nepovede, můžete kvas vylít. Takové riziko podstoupí jen mistr oboru (navíc s duší dobrodruha). Takových moc není.

Ukořistili jsme 120 lahví pravé kvasné malinovice. Jednu už jsem otevřel. Několik si necháváme. 110 pustíme se slzou v oku k vám.

Doplňkové parametry

Kategorie: Malinovice
Obsah alkoholu (%): 45
Obsah balení (l): 0,5
Položka byla vyprodána…

Recenze

5
11x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
FL Avatar autora | 7.10.2022
Nádherná, šťavnatá vůně a opravdu lahodná a jemná chuť. Pít tuto pálenku je opravdu svátek.
5
KD Avatar autora | 29.1.2022
Je to dar, nemohu zatím posoudit chuť ale láhev vypadá luxusně, etiketa je krásná a je tam naprosto vše co potřebuji, žádné zbytečnosti. Za mě paráda a těším se až ochutnám .????????
3
JS Avatar autora | 26.1.2022
Trošičku zklamání řekl bych to asi takhle voní líp než chutná hlavně ten konec mi přijde takový mýdlový... Ale dám ji ještě šanci :-) třeba se to zlomí.
5
Avatar autora | 25.1.2022
Luxusní produkt. Ta chuť malin je boží :)
5
PT Avatar autora | 23.9.2020
Moc dobré, opravdu stojí za ty peníze!
5
JS Avatar autora | 28.5.2020
mňamka
5
BB Avatar autora | 24.5.2020
Dobry den,velice lahodné. Děkuji.
5
PK Avatar autora | 22.5.2020
Je skvělá.
5
VP Avatar autora | 20.5.2020
Je to opravdu moc dobré, jemná chuť a ta malina je delikátní. Super, děkuji.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

background

V roce 1998 vznikla jedna z prvních pěstitelských pálenic ve Středočeském kraji. Pěkně poctivě na dvoukotlové měděné aparatuře tu dodnes destilují pro pěstitele ze širokého okolí.

Mimo pěstitelské pálení se věnují tvorbě vlastních autorských destilátů. Produkce autorských destilátu není o množství. Obvykle jde o limitované série destilátů, které pouští do světa pouze, když jsou na ně hrdí.

Řízené kvašení, pomalé pálení na klasické dvoukotlové měděné aparatuře, řemeslný a osobní přístup je kombinován s moderními postupy a inovacemi. Misí lihovaru je posouvat ovocné pálenky mezi prestižní ušlechtilé destiláty.