Radlík Malinovice (kvasná) 45% 0,5l

Vyzkoušeno Limitka
1 490 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Unikátní kvasná pálenka v limitovaném množství. Každá láhev obsahuje rovných 9 kg malin v jejich nejčistší podobě. Jde o vzácné pití pro vzácné okamžiky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pravá kvasná Malinovice 45%

Co odlišuje tento destilát od jiných malinových pálenek? Úplně všechno!

Většina ostatních malinových pálenek v naší nabídce i na trhu jsou tzv. průtahové destiláty. Proces jejich výroby je snazší: ve velejemném lihů necháte macerovat maliny. Výsledný macerát vydestilujete a je to! Má to samé výhody. Je to levnější (stačí Vám někdy pouze 1/5 malin oproti kvasnému destilátu). Je to snažší (vlastně jen vykoupete maliny v lihu a destilujete).

Má to však jednu zásadní nevýhodu. Chuť. Prostě kvasná malinovice, je kvasná malinovice.

Kdo jednou ochutná tu pravou, nebude chtít jinak.

Pravá Malinovice z kvasu 

Pro začátek je potřeba sehnat kvalitní zralé maliny. Bez nich by dobrý kvas nikdy nevznikl. A je jich potřeba sehnat hodně. V jednom panáku totiž najdete téměř kilo malin. Jedna 0,5l lahev = 9 kg malin...podařilo se nám získat 60 lahví (nebo taky 540 kg malin).540 kg dokonalých malin? Jdeme na kvas.

Samotné založení kvasu z malin není velký problém. Péče o něj to je jiný příběh. Malinový kvas je totiž jeden z vůbec nejnáchylnějších na plísně a jiné neduhy. I proto se do něj nikdo nepouští. Když se to nepovede můžete kvas vylít a takové riziko podstoupí jen zkušený mistr oboru (navíc s duší dobrodruha).

Takových moc není.
Díky němu vzniklo 60 lahví chuťového skvostu, který byste si neměli nechat utéci. Šance je jen jednou ročně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Malinovice
Obsah alkoholu (%): 45
Obsah balení (l): 0,5
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JS Avatar autora | 28.5.2020
mňamka
5
BB Avatar autora | 24.5.2020
Dobry den,velice lahodné. Děkuji.
5
PK Avatar autora | 22.5.2020
Je skvělá.
5
VP Avatar autora | 20.5.2020
Je to opravdu moc dobré, jemná chuť a ta malina je delikátní. Super, děkuji.

_MDR2341 (kopie)

V roce 1998 vznikla jedna z prvních pěstitelských pálenic ve Středočeském kraji. Pěkně poctivě na dvoukotlové měděné aparatuře tu dodnes destilují pro pěstitele ze širokého okolí.

Mimo pěstitelského pálení produkují vlastní destiláty v režimu malého rukodělného lihovaru. Zdejší ovocné pálenky se palí v malých šaržích. O to větší mají ohlas - stěny pálenice zdobí řada diplomů a ocenění z regionálních, republikových i mezinárodních koštů. "Nestíháme vymalovat, tak zdi tapetujeme takhle," vtipkuje Kamil Kutina u tradičních měděných kotlů, kde bublá malinovice.

Nejvíc úspěchů má palírna s vínovicí. Její v dubovém sudu odleželá varianta se dokonce prosadila i s Calvadosem a Bezinkovým destilátem ve světové konkurenci s San Franciscu 2018, kde si všechny zmíněné destiláty odnesly stříbrné medaile.